Betlejem

BETLEJEM

3 marca 2016 roku w Betlejem w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Kościele Groty Mlecznej, przy współpracy z Kustodią Ziemi Świętej powstało Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój.

W tym dniu odbyła się tam uroczysta inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu „Tryptyk Jerozolimski”, który został przeniesiony z Krypty przy IV Stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. Msza Święta koncelebrowana odprawiona została pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego Kustodii Ziemi Świętej, Ojca Dobromira Jasztala. Uczestniczyli w niej posługujący w Ziemi Świętej kapłani, siostry zakonne jak również grupa pielgrzymów z Polski. Podczas ceremonii przekazano na ręce Ojca Dobromira Akt , w którym zapisane zostało, że Ołtarz „Tryptyk Jerozolimski” jest materialnym znakiem duchowego Dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, którego istotą jest apostolstwo adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Ziemi Świętej i na całym świecie.

Jak mówi tradycja, znajdująca się w pobliżu Bazyliki Narodzenia Pańskiego Grota Mleczna, dała schronienie Rodzinie Świętej podczas jej ucieczki przed Herodem do Egiptu. Dlatego od wieków nawiedzają ją liczni pielgrzymi i turyści, a w szczególności rodziny pragnące potomstwa. Przyległa do Groty współczesna Kaplica Wieczystej Adoracji, w której modlitwa w ciszy trwa codziennie od godziny 8 rano do 16.45 po południu jest dostępna dla wszystkich, a o stałą obecność dzień i noc przy Eucharystycznym Panu dbają Siostry z klauzurowego Zgromadzenia Adoratorek Najświętszego Sakramentu.

Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju oraz obecność ołtarza adoracji są widocznymi znakami duchowej łączności z pozostałymi Centrami Modlitwy o Pokój na świecie.

Gorąco zachęcamy wszystkich pielgrzymów nawiedzających miejsce narodzin naszego Zbawiciela do zatrzymania się w Kaplicy Adoracji przy Grocie Mlecznej na modlitwę w intencji pokoju w Ziemi Świętej i na świecie.

Medjugorie - Teksty